Gikk bra….
Nei, alt går ikke som tenkt bestandig. Jeg skulle lage sjokoladekrem og glemte meg bort. Min gamle mikser har tatt kvelden, så jeg tok opp en annen. Men den hadde ikke sånn beskyttelse rundt kanten på bollen. Skal si det ble kakao i lufta da jeg skulle lage kremen. Alt føyk ut over bord og stoler. Men jeg ble ikke sint. Det var min egen skyld, fordi jeg ikke fulgte med, så jeg vasket det opp og startet om igjen. Så ble den sjokoladekaken klar, og en til med gelelokk. Så ble det kaffekos med kanelsnurrer med en av mine søte. De andre kakene fikk vi ikke smake på, for de får vente til i morgen. Da er det min dag, nemlig!!!!
Lort???
Kontraster
Så kom snøen for alvor tilbake på kvelden, og det ble hvitt og vakkert overalt. Kontraster i januar mellom vinterfølelse og vårfornemmelse, men det er også fint!
E for eventyr
Helgeutfordring
Sent ute jeg med Utifrilufts helgeutfordring, men en barndom har jeg da også hatt,som ga minner. Denne dukken er ikke fra da jeg var liten, men den minne om noe. Jeg fikk dette gamle dukkehodet i gave. Jeg og søsteren min var bare noen år gamle da vi fikk dukker til jul. Materialet var noe som het celluloid! Det var et materiale som ikke tålte så mye hard lek. Men vi var små, og min dukke kom i klem i døra!!!!! Da var det slutt for den dukken. Dette dukkehodet er støpt og tåler utrolig mye mer. Metallstøperi A/S, Stange i Hedmark i perioden 1947-1950 støpte sånne.
VÆR
Helga har vært sol, tåke, gråvær og solens gang innimellom. Rik variasjon av vær.
Denne dagen….
Spor i snø…..
12 måneder har året
Juni var det liv overalt.
November bygde jeg meg en kirke.