Ønsket meg noe!

Jeg ønsket meg en olavest. For lenge siden hadde jeg det, og den ble virkelig mye brukt. I dag satte jeg i gang.

I skapet mitt lå det ei ny olabukse, som jeg neppe får på meg igjen!!!! Den ble klipt i fra hverandre og en gammel vest jeg hadde, ble brukt som mønster. Jeg ville ikke ha knapper i den, men bare en sånn vest man trer over hodet i full fart.

Foran på bryststykket sydde jeg sammen en mengde biter for å få nok!!!! Litt hit og dit, tråretning alle veier og ikke alle like store. Da ble det litt artig, synes jeg. Skråbånd som skjulte klippeflatene i ermhull, hals og nederst. Det var igjen to olalommer. De ble veske sammen med beltekanten, som hank. En knapp på hver side av vesken, så jeg kan varierer. Vil jeg lukke det store rommet, bruker jeg stor knapp og vil jeg lukke den ene lommen, liten knapp. Vips fikk jeg det jeg ønsket meg og vesten passer perfekt til hvite bukser eller til en mørk olabukse. Juhu!

Blåskjellkrans

Det ble en krans av skjellene jeg plukket. Jeg fant ingen som var bleket av sol på utsiden, så da vendte jeg innsiden ut. De er jo så vakre inni de blåskjellene. Jeg lurte inn noen få plastperler også, for da ble den litt spennende.

Denne ble jeg fornøyd med. Koselig med kreativitet!

Juni

Allerede juni, og fugleungene begynner å bli store. Nå er det ikke lenge før hakkespettredet i skogen her blir tomt for unger.De hopper lenger og lenger fram for hver dag. Utrolig gøy å se på dem.

Ellers byr både hager, skog og vannkant på de vakreste opplevelser nå. Det blåser noe veldig, men sola skinner i hvert fall.

Dagene mine farer av sted med så mangt, men jeg rekker å leke litt også. Jeg har plukket masse blåskjell, og det blir sikkert en krans av det etter hvert.