I kveld er det Valborgaften, men her i landet er vi vel ikke så vant med å feire det? Det er siste dag i april. I morgen kommer blomstermåneden mai! Herlig.Svenskene feirer hele helga med vakker sang og bål. Nei, jeg skal ikke over grensen for å delta, men jeg kan vel feire litt jeg også. Hyggelig å markere våren.Så i går kveld jobbet jeg i hagen. Vi klipte kanter og luket løvetann, tok vekk kvist og kvast.. Steiner i kanten av bedet var borte i gress, men med en liten innsats ble de igjen synlige. I dag regner det, så det passet så fint at vi fikk det unna.
I kveld skal jeg tenne litt lys og skremme vekk vinteren. Bålene får svenskene ta seg av.
#foto
17 kommentarer
Så fine bilder
Iselin Renée: Tusen takk!
ååå nå fikk jeg lyst på bål og å skremme vekk vinteren her også
Kanskje jeg må tenne bål eller masse lys jeg også, goood plan <3 Ha en herlig dag, her er det grått som fyttiskjiten men kanskje sola kommer opp, plutselig <3 godklæm 
ladyaugust: Her tror jeg ikke det blir den virklige sola i dag, men vi kan jo late som at et lite bål eller litt stearinlys er sol!!!! Våren er her i hvert fall, det VET vi når det er mai i morgen! Nyt dagen din med en klem fra meg
Her går skurevalsen så såpevannet spruter! 
jaaaaa til våren :DDDDD Og jaaa til mai og sukkererter og plommer og hele livet i en fei
<3
Vakre bilder:) Og faktisk vakkert vårvær her også, selv om vi henger etter. Har ikke lært meg å sette bilder sammen på den måten du gjør. Jeg får liksom bare ett og ett etter hverandre, så da blir innlegget veldig langt når jeg har mange bilder
Men lærer vel. Kos deg 
dedicat: Tusen takk. Jeg lager kollasjer i et gratisprogram jeg har lastet ned. Det heter Picasa. Jeg har brukt det på blogg i mange år. Ha en strålende dag i den gryende vår!
Klart vi skulle feiret våren mye mer! Bra du og svenskene tar av litt ekstra
Her er det nummeret før snø i dag… Ha en fin torsdagsfredag
Klemmer <3
frodith: Hipp hurra, det er vår!!! Snø? Her har det regnet noe voldsomt på morgenen, men nå skinner sola mellom tunge skyer! Klemsiklem
koslige bilder,ja det blomstrer mer og mer ute iallefall her i Valldal ) en herlig tid
fruensvilje: Det gjelder å nye hvert øyeblikk,for nå går det fort!!! Ha en fin dag videre!
Valborgmesseaften har jeg ikke hørt om før. Det spørs om hun var en helgen i og med at det heter “messe”? Svenskene er flinke til å feire med bål. De kaller det å “elda”. Vi kunne godt ta litt etter den skikken.Her er det vel bare St. Hans som bli markert på den måten.
karidansen: St.Valborg var en katolsk helgen ja. Kvelden ble feiret for fruktbarhet og god avling. Men i dag feirer svenskene våren. Det kan jo vi gjøre også. I kveld brenner de bål i nabolandet og studentene er i farten som vår russ. I morgen synger de vårens sanger på svensk tv 4 klokka 18. Det liker jeg å høre på. Da blir det vår og maifølelse!
Ja, det er tid for å feire fruktbarhet og god avling nå. Her lukter det vår på flere vis…. “Møkk – skyssen” gikk jevnt her i går!
(Men det har sin sjarm det og! :D)
karidansen: Møkkskyssen ja.Det er barndommsminner det!!!!! Her er de klare med det, og de har sånn korn allerede flere steder. Skikkelig vårfornemmelse her i kvelden med fuglesang og sol.
Jeg blir med på å skremme bort vinteren. Nå vil jeg ha sol, varme og blomster i krukker og altankasser. Men akkurat nå regner det… Ha en fin helg
margarites: Ja, når tar vi våren på alvor! Fram med sommerblomstene hvert øyeblikk! Regner det? Vi fikk regn tidlig på dagen i går, men etterpå har sola skint!
Knakende god helg til deg!